Rzeszów: 11 porodów w ciągu jednego dnia; to niecodzienne wydarzenie w lecznicy

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2020 16:04

W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie już od jakiegoś czasu rodzi się więcej dzieci niż zwykle. Przeciętnie jest to 5-7 noworodków na dobę, ale we wtorek (4 sierpnia) padł swoisty rekord. W ciągu dwunastu godzin na świat przyszło jedenaście noworodków

Rzeszów: 11 porodów w ciągu jednego dnia; to niecodzienne wydarzenie w lecznicy
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wyjaśnia Beata Borowiec-Szredzka, ordynator Oddziału Neonatologii z Pododdziałem Izolacyjnym i Intensywną Terapią Noworodka Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, może to nie jest coś niespotykanego, ale na pewno niecodziennego. Szpital jest na to przygotowany, jednak tak duża liczba porodów w ciągu 12 godzin zmusza do wysiłku.

Ostatnie kilka dni w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej w Rzeszowie są szczególne: rodzi się tu więcej niż zwykle dzieci. Jak podkreślają lekarze, teraz są zajęte wszystkie łóżka. Może nie codziennie rodzi się 11 dzieci, ale raczej więcej niż mniej. Personel obawia się, że któraś z matek może być nosicielką koronawirusa, a przy takiej ich liczbie trudno o izolację. To, że nie ma odwiedzających w szpitalu, nie przychodzą tłumy, na pewno pomaga.

Więcej: rzeszow.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum