Rzeszów:

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2009 18:13

Fundacja

Rzeszów:
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Najnowocześniejszy w Europie autobus do poboru krwi noszący imię Jana Pawła II będzie stał w niedzielę (30 sierpnia) na rzeszowskim Rynku w godz. 14-18.

 - Najważniejsze, że możemy pomóc naszym bliskim, rodzinie, znajomym, sąsiadom. Odwiedzamy wybrane miejsca w Polsce i pomagamy w zebraniu krwi. Wspólnie z naszym partnerem wakacyjnej trasy ambulansu ING Usługi Finansowe SA odwiedzamy miejsca, gdzie najbardziej potrzebna jest nasza pomoc - mówi Marcin Velinov, prezes i założyciel Fundacji „Krewniacy”, której głównym celem jest popularyzowanie akcji honorowego krwiodawstwa.

Osoby, które wezmą udział w niedzielnej zbiórce krwi, otrzymają dodatkową pamiątkę - rodzinny portret wykonany w profesjonalnym atelier fotograficznym. Organizatorzy zapraszają do przyjścia na Rynek całe rodziny.

Czas wakacyjny w regionie podkarpackim to zwiększona liczba wypadków, to także okres większego zapotrzebowania na krew. Krew pobierana będzie na potrzeby ofiar wypadków i potrzebujących transfuzji leczących się na Podkarpaciu. Po akcji przekazana zostanie regionalnej stacji krwiodawstwa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze