Rzecznik wojewody małopolskiego po burzy w Tatrach: mamy informację o 3 ofiarach śmiertelnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2019 17:20

Mamy informację o trzech ofiarach śmiertelnych - poinformowała w czwartek (22 sierpnia) rzecznik prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo. Po godz. 17.30 w Zakopanem ma się zebrać sztab kryzysowy.

Rzecznik wojewody małopolskiego po burzy w Tatrach: mamy informację o 3 ofiarach śmiertelnych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"W związku z wydarzeniami na Giewoncie wojewoda @_piotrcwik udaje się do #Zakopane. Tam, w Starostwie Powiatowym, ok. 17.30, odbędzie się sztab kryzysowy. Niestety na tę chwilę mamy informację o 3 ofiarach śmiertelnych. Służby prowadzą intensywną akcję ratunkową" - poinformowała na Twitterze w czwartek rzecznik prasowa wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

Wcześniej informowano, że pierwsze osoby ranne podczas czwartkowej burzy w Tatrach trafiły do zakopiańskiego szpitala. W wyniku wielu wyładowań atmosferycznych w Tatrach kilkanaście osób zostało rannych.

Do Zakopanego dotarły także cztery śmigłowce LPR, które transportują rannych do szpitali. Jeden ze śmigłowców LPR lądował na Polanie Kondratowej, skąd ratownicy zabierali rannych. Cały czas na lądowisko przy zakopiańskim szpitalu z gór na pokładzie śmigłowca TOPR trafiają ranni, skąd dalej są przewożeni karetkami do tutejszego szpitala bądź śmigłowcami LPR są transportowani do innych szpitali.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum