Rzecznik MZ: przypadek w Policach dowodzi, że służby ochrony zdrowia działają sprawnie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 marca 2020 15:12

Przypadek podejrzenia zarażeniem koronawirusem w Policach pokazuje, jak sprawnie działają służby ochrony zdrowia - stwierdził we wtorek (3 marca) rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

MZ dobrze ocenia działania w Policach Fot. PTWP

Z powodu podejrzenia koronawirusa u dwóch uczennic, które niedawno wróciły z Włoch, w zespole szkół w Policach (Zachodniopomorskie) zawieszono zajęcia, a należące do niego dwa budynki internatu od poniedziałku objęto kwarantanną.

- Dwie dziewczynki, które były na feriach we Włoszech, mają gorączkę i objawy grypowe - przypomniał rzecznik. - W związku z tym jest podejrzenie, że mogą być dotknięte koronawirusem. Wszystko będzie weryfikowane - dodał.

Podkreślił też, że "sanepid od razu objął kwarantanną wszystkich, którzy mieli kontakt z tymi uczennicami, tj. cały internat". To działanie, oraz fakt, że dziewczynki trafiły od razu na oddział zakaźny - ocenił rzecznik - pokazuje, jak sprawnie zadziałały w Policach służby. - Teraz czekamy na weryfikację próbek - zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.

Dodał również, że badanie próbek trwa nie więcej niż 18 godzin.

Zdaniem Andrusiewicza, przypadek podejrzenia w Policach nie jest w żaden sposób "wyjątkowy ani spektakularny". - Każda sytuacja podejrzenia obecności koronawirusem jest wyjątkowa, ten przypadek jest kolejnym - zaznaczył. Podkreślił jednocześnie, że w Polsce wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum