Rybnik: już 18 proc. nauczycieli na zwolnieniach lekarskich, nie pracuje 6 placówek

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 października 2020 17:33

430 nauczycieli z Rybnika (Śląskie) przebywało w środę na zwolnieniach lekarskich, to 18 proc. wszystkich zatrudnionych w mieście. Z powodu braku kadry nie działają 4 przedszkola i 2 szkoły - poinformował w środę (21 października) urząd miasta.

Rybnik: już 18 proc. nauczycieli na zwolnieniach lekarskich, nie pracuje 6 placówek
FOT. Elizabeth Albert/Flickr (CC BY 2.0)

- Sytuacja jest dynamiczna. Na chwilę obecną dyrektorzy zmagają się z zapewnieniem przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W przypadku pojawienia się zagrożenia zarażeniem wirusem COVID-19, będąc w kontakcie z państwową powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, zgodnie z procedurami organizują funkcjonowanie placówek lub nauczanie zdalne - powiedziała rzeczniczka urzędu miasta Agnieszka Skupień.

- Należy zwrócić uwagę, że zagrożenie lub zachorowania spowodowane COVID-19 nie są jedynymi przyczynami nieobecności pracowników szkół i przedszkoli, ponieważ sezon jesienny sprzyja powstawaniu innych chorób, m.in. układu oddechowego - dodała.

W związku z brakiem kadry i brakiem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zawieszono zajęcia w 4 przedszkolach i w dwóch szkołach. To miejskie przedszkola nr 1, 13, 32 i 43 w Rybniku, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi nr 23 im. Górniczego Stanu w Rybniku (tylko oddziały szkolne) i Zespół Szkół nr 6 w Rybniku.

O wszelkich zawieszeniach zajęć na bieżąco informowane jest Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Anna Gumułka (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum