Rybnik: dzienny oddział psychiatryczny wznowił działalność

Autor: rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2019 14:57

Dobra wiadomość płynie ze szpitala psychiatrycznego w Rybniku (Śląskie). Po czterech miesiącach przerwy oddział dzienny psychiatryczny wznowił swoją działalność.

Rybnik: dzienny oddział psychiatryczny wznowił działalność
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W połowie grudnia pisaliśmy w trudnej sytuacji znalazł się oddział dzienny psychiatryczny działający przy Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. To był jeden z najważniejszych oddziałów „psychiatryka”, który funkcjonował nieprzerwanie od 25 lat i pomagał osobom chorym na m.in. depresje czy schizofrenię. Mimo to śląski NFZ nie wyłonił go w konkursie na realizowanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie dziennego leczenia psychiatrycznego dla osób dorosłych.

Jak przekazuje Ryszard Kamała, rzecznik prasowy rybnickiego szpitala, po czterech miesiącach działalność wznowił oddział dzienny psychiatryczny. - Dzięki staraniom dyrekcji szpitala, personelu i wszystkich pacjentów oraz wsparciu prezydenta Rybnika, NFZ rozpisał konkurs, w którym wygrał nasz szpital. Z początkiem maja oddział ten realizuje świadczenia dzienne psychiatryczne dla dorosłych – mówi.

Ryszard Kamała podkreśla, że zlikwidowanie tego oddziału utrudniłoby pacjentom dostęp do terapii, a wielu wręcz uniemożliwiłoby ze względu na problemy organizacyjne oraz wysokie koszty codziennych dojazdów do Wodzisławia, Tychów czy Katowic.

Oddział zajmuje się leczeniem takich chorób jak: psychozy endogenne, zaburzenia afektywne, zaburzenia na podłożu organicznym, zaburzenia adaptacyjne i osobowości.

Więcej: rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum