Ruszyło wsparcie psychologiczne dla pielęgniarek w okresie epidemii koronawirusa

Autor: NIPiP/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2020 19:16

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych uruchomiła wsparcie psychologiczne dla członkiń i członków samorządu zawodowego. Od poniedziałku do piątku, a w razie potrzeby także w weekendy, pod dedykowanymi numerami telefonów dyżurują specjalistki, które pomogą poradzić sobie z negatywnymi emocjami, stresem - tym, którzy są "na pierwszej linii frontu" w walce z koronawirusem.

Pielęgnairki są "na pierwszej linii frontu" w walce z koronawirusem; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje Izba, przy telefonach dyżurują: Jolanta Kruszakin, psycholog, psychoterapeutka, interwent kryzysowy i Dorota Uliasz, coach w zakresie skutecznej komunikacji z pacjentem, zarządzania emocjami i stresem. Szczegóły znajdują się na stronie: https://nipip.pl/koronawirus.

Dla pielęgniarek i położnych przygotowano także kilkunastominutowe mini sesje - filmy edukacyjne, które pomogą uporać się z lękiem o najbliższych, wyjaśnią powody, dla których pacjenci nie zawsze mówią prawdę, gdy boją się, że nie otrzymają pomocy, podpowiedzą, jak poradzić sobie podczas kwarantanny itd. Filmy dostępne są na stronie NIPiP.

NIPiP zaangażowała się także w uruchomienie, we współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej, projektu „Odporna wiosna" - chodzi o wsparcie dla rodzin i bliskich personelu medycznego (pielęgniarek, położnych, lekarzy, ratowników oraz diagnostów), a także medyków poddanych kwarantannie lub przebywających już na emeryturze.

Formularz zapotrzebowania na pomoc znajduje się na stronie NIPiP oraz stronach okręgowych izb pielęgniarek i położnych. Żołnierze skontaktują się bezpośrednio z potrzebującymi, pomogą logistycznie, np. w przewiezieniu do lekarza, wykupieniu leków, dostarczeniu żywności.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum