Ruszyła kampania wspierająca zdrowie psychiczne pracowników

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 21 stycznia 2021 20:58

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna, wspierająca zdrowie psychiczne i emocjonalne pracowników i pracodawców, realizowana pod nazwą "Zrozum. Poczuj. Działaj!". Organizatorem są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej wraz z agencją ArteMis.

Ruszyła kampania wspierająca zdrowie psychiczne pracowników
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stres ma wpływ nie tylko na zdrowie i ogólny stan pracownika, ale także na działanie całej firmy. Obniża wydajność i efektywność, a także przekłada się na absencję w pracy, będąc jedną z głównym jej przyczyn. Trwająca od niemal roku pandemia pogłębia stres.

- Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, która wpłynęła na codzienne funkcjonowanie zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, konieczne są działania w obszarze zdrowia psychicznego, ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia emocjonalnego. W pracy spędzamy znaczną część dnia, a jej atmosfera oddziałuje na inne obszary życia, dlatego też właśnie na tym środowisku pracy skupia się nasza kampania – wyjaśnia Agata Kulak-Walczak, zastępca dyrektora generalnego w Pracodawcach RP. - Obowiązkiem odpowiedzialnego pracodawcy jest podjąć działanie właśnie w tych kwestiach – dodaje.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników w kwestii zdrowia psychicznego. W prowadzonych działaniach nacisk zostanie położony na promowanie postaw zrozumienia i akceptacji osób z problemami psychicznymi.

Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, a także Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego.

- Kampania realizowana jest pod hasłem „Zrozum. Poczuj. Działaj!”, ponieważ chcemy edukować i motywować. Najważniejsze jest zrozumienie, że problem występuje, zrozumienie objawów i sygnałów, które powinny nas zaniepokoić. Nasza świadomość jest kluczowa, żebyśmy mogli sobie pomóc. Kolejny krok to czucie, jako najważniejszy fundament naszego życia, w tym zdrowia psychicznego. Nie bez powodu psychoterapeuci rozpoczynają sesję od pytania „Co czujesz?” – uczą nas odczuwać własne emocje i nie uciekać od nich. Dzięki spotkaniu z własną emocjonalnością możemy poczuć się lepiej i zyskać nową energię do działania na różnych polach – mówi Agata Swornowska, CEO agencji kreatywnej ArteMis. - Poprzez wspólne działania chcemy podnieść jakość życia osób borykających się z codziennym stresem i presją zmieniającego się świata – dodaje.

Informacje na temat prowadzonych działań, a także materiały informacyjno-edukacyjne można znaleźć na stronie www.zrozumpoczujdzialaj.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze