Ruszyła kampania społeczna "Internet nie leczy"

Autor: MAK/Rynek Aptek • • 27 września 2015 09:27

Już ponad jedna czwarta społeczeństwa szuka informacji na temat swojego zdrowia w sieci. Rosnąca skala tego zjawiska to sygnał do uświadomienia Polaków o konieczności weryfikacji wirtualnych porad u lekarzy specjalistów. Dlatego we wrześniu ruszył ogólnopolski projekt "Internet nie leczy", którego celem jest zachęcenie Polaków do rozmowy z lekarzem w przypadku wątpliwości zdrowotnych.

Ruszyła kampania społeczna "Internet nie leczy"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trochę statystyki
Z badania przeprowadzonego na początku września tego roku przez instytut badawczy ARC Rynek i Opinia wynika, że aż 92 proc. ankietowanych regularnie poszukuje w Internecie informacji na temat stanu zdrowia.

Aż połowa z reprezentatywnej próby Polaków przyznaje, że zdarzało im się leczyć siebie lub bliskich zgodnie ze wskazówkami znalezionymi w sieci. Prawie jedna trzecia ankietowanych kieruje się w leczeniu przez Internet poradami z forów internetowych.

Okiem specjalistów...
- Coraz częściej spotykam się w swojej pracy z pacjentami, którzy na wizytę lekarską przynoszą już gotową diagnozę swoich dolegliwości opracowaną na podstawie danych dostępnych w sieci. Tego zjawiska nie da się już powstrzymać, bo dziś Internet jest podstawowym źródłem informacji - przyznaje lek. med. Andrzej Gliwa, internista z Centrum Medycznego Scanmed.

- Jednak warto, aby e-nowinki medyczne konsultować ze specjalistą. I do tego namawiamy w naszej akcji „Internet nie leczy” - mówi internista.

… i organizatorów akcji
Ideą kampanii społecznej „Internet nie leczy” organizowanej przez grupę medyczną Scanmed jest nie tylko zmotywowanie ludzi do zasięgnięcia porady specjalisty w kwestii swojego zdrowia, ale również zwiększenie świadomości profilaktyki zdrowotnej.

- W Polsce wciąż bardzo mało uwagi poświęca się badaniom profilaktycznym. A tymczasem wielu chorób można byłoby uniknąć, gdyby w stosownym czasie podjąć odpowiednie kroki - twierdzi Monika Ziobro, dyrektor handlowy Grupy Scanmed.

- Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcjach profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla zainteresowanych w całej Polsce - dodaje dyrektor Ziobro.

Więcej o projekcie: www.internetnieleczy.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum