Ruszyła infolinia pomocy psychologicznej dla rodzin osób walczących z koronawirusem

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2020 12:25

Fundacja Dorastaj z Nami przy współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa uruchomiła infolinię psychologiczną dla swoich beneficjentów, wśród których są pracownicy służb publicznych walczący z wirusem SARS-CoV-2 oraz ich rodziny.

infolinia powstała z myśla o pracownikach służb walczących z koronawirusem i ich rodzin. Fot. Archiwum

O tym, że pracownicy służb publicznych pracują teraz wyjątkowo intensywnie, narażając swoje zdrowie i życie, nie trzeba nikogo przekonywać. Fundacja Dorastaj z Nami zwraca uwagę, że oprócz nich konsekwencje obecnej sytuacji ponoszą także ich: żony, mężowie, rodzice i dzieci, którzy każdego dnia z niepokojem czekają na powrót do domu swoich bliskich. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, z myślą o nich Fundacja uruchomiła specjalną infolinię, przy której czuwają psychologowie gotowi pomóc w tym trudnym okresie. Z infolinii skorzystać mogą podopieczni Fundacji, ich rodziny, uczestnicy programu Służba i Pomoc (strażacy, policjanci, żołnierze, żołnierze-weterani, inni funkcjonariusze służb publicznych) oraz darczyńcy Fundacji.

Z porad psychologów będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-13 pod nr telefonu 506 003 314. Oprócz tego Fundacja umożliwiła swoim beneficjentom możliwość uzyskania pomocy drogą mailową. Więcej informacji na dorastajznami.org.

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum