Ruszają Wielkopolskie Sympozja Onkologiczne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2013 14:30

I Wielkopolskie Sympozjum Onkologiczne przeznaczone dla lekarzy i pracowników ochrony zdrowia organizuje 8 i 9 marca w Kaliszu Wielkopolskie Centrum Onkologii - poinformował w piątek (1 marca) szef naukowy konferencji prof. Wojciech Golusiński.

Ruszają Wielkopolskie Sympozja Onkologiczne

Podczas sympozjum specjaliści onkolodzy z WCO podzielą się wiedzą na temat najnowszych metod leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych.

Jak powiedział prof. Golusiński, odbiorcami spotkań mają być w szczególności lekarze pierwszego kontaktu oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny.  - Tylko szeroka edukacja medyczna i interdyscyplinarne leczenie chorych zapewni nam sukces leczenia onkologicznego - podkreślił.

Zaplanowano trzy sesje, które będą poświęcone: nowotworom płuca i klatki piersiowej, nowotworom układu nerwowego oraz nowotworom głowy i szyi.

Sympozjum odbędzie się w Kaliszu, bo w tym mieście na początku przyszłego roku zostanie otwarty zamiejscowy ośrodek radioterapii WCO. Kolejne podobne ośrodki mają powstać w Pile, Koninie i Lesznie. Kolejne sympozjum w 2014 roku zaplanowano w Pile.

- Jak wybudujemy wszystkie planowane ośrodki, to pokryjemy siecią ośrodków radioterapii cały region, co przyczyni się do lepszego skuteczniejszego leczenia nowotworów - dodał prof. Golusiński.

Udział w konferencji jest bezpłatny, prelegenci za swoje wystąpienia nie otrzymują wynagrodzenia. Sympozjum odbędzie się w udostępnionej za darmo Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum