Rusza akcja PCK na rzecz niedożywionych dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2009 12:12

Kampania, prowadzona w ramach programu Polskiego Czerwonego Krzyża "Godne Dzieciństwo", potrwa do końca roku. Ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niedożywionych dzieci i uświadomić, jak istotne dla rozwoju dziecka jest higiena i zdrowe odżywianie.

PCK zwraca się z apelem do wszystkich, by włączyli się do akcji, wysyłając sms-a o treści "POMOC" na numer 7387 (koszta 3 zł + VAT). Organizacja prosi również o zapoznanie się ze stroną internetową www.godnedziecinstwo.pl, gdzie można wysyłać e-kartki i dokonywać wpłat on-line. Zawiera ona także wiele informacji o problemie niedożywienia i podstawowe dane o zdrowym odżywianiu.

Głównym wydarzeniem kampanii będzie wielka aukcja charytatywna, która rozpocznie się 16 października we współpracy ze stroną "Allegro.pl". Podczas licytacji internauci będą mogli walczyć o wiele eksponatów przekazanych przez znanych sportowców, polityków i ludzi kultury. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym PCK.

Organizatorzy kampanii szacują, że ponad 16 proc. rodzin w Polsce doświadcza ubóstwa. Jak podaje PCK, powołując się na raport Głównego Urzędu Statystycznego z 2007 roku, w skrajnym ubóstwie żyje 6,6 proc. społeczeństwa, co oznacza, że mogą zaspokoić jedynie elementarne potrzeby, jak jedzenie czy opłaty na mieszkanie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum