Rosja: to już 6 dzień z rekordową liczbą zakażeń i zgonów z powodu Covid-19

Autor: oprac. RR • Źródło: PAP18 lipca 2021 14:33

W niedzielę rządowy sztab kryzysowy poinformował o 25 018 przypadkach zakażeń w ciągu doby i 764 zgonach w Rosji. To już szósty dzień, gdy statystyki są rekordowo wysokie.

Władze w Moskwie wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Delta i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych. FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)
  • Liczba nowych zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż utrzymuje się w Rosji na wysokim poziomie
  • Władze w Moskwie wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych
  • Nie udało się przekonać obywateli Rosji, by szczepili się preparatem Sputnik V

Liczba nowych zakażeń i zgonów spowodowanych Covid-19 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak przekazał sztab, najwięcej chorych na Covid-19 zmarło w Moskwie i w Petersburgu.

Na Covid-19 zmarło 148 419 Rosjan

Od początku epidemii w Federacji Rosyjskiej obecność koronawirusa potwierdzono o 5 mln 958 133 osób. Covid-19 spowodował śmierć łącznie 148 419 Rosjan.

Władze w Moskwie wiążą wzrost liczby zakażeń z rozprzestrzenianiem się w kraju wariantu Delta i wciąż zbyt niskim odsetkiem zaszczepionych.

Nie mają przekonania do Sputnika V

Kremlowi, który chętnie sprzedaje swą szczepionkę Sputnik V do krajów trzeciego świata lub państw, gdzie udało się mu utrzymać wpływy, nie udało się przekonać własnych obywateli, by szczepili się rosyjskim preparatem zaznaczają agencje. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum