×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rewolucja w rehabilitacji: pacjent zapisze się tylko do jednej kolejki

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia07 listopada 2019 14:48

NFZ wskazuje na jedną z przyczyn ogromnych kolejek do rehabilitacji - zapisywanie się pacjentów do różnych gabinetów. Rekordzista zapisał się do kolejki aż do 37 szpitali, a wielu pacjentów chce w tym samym czasie rehabilitować i rękę, i nogę. NFZ chce skończyć z takimi praktykami.

Rewolucja w rehabilitacji: pacjent zapisze się tylko do jednej kolejki
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektorka Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ od września pacjenci mogą być zapisani na rehabilitację tylko w jednej placówce.

Po zmianach pacjenci będą czekać na rehabilitację tylko w jednej placówce, czyli pierwszej, do której się zapisali. Z pozostałych zostali już wykreśleni. Jeśli jedna osoba była zapisana w wielu miejscach, tak naprawdę tworzyły się sztuczne kolejki - podkreśla Kiebzak.

Ale to nie koniec zmian dotyczących rehabilitacji. NFZ apeluje do placówek medycznych, by nie zapisywały tych samych pacjentów na rehabilitację różnych narządów. Powołuje się na stanowisko konsultanta krajowego z tej dziedziny, który jest zdania, że „pacjent jednoczasowo może wpisać się tylko na jedną listę na świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej, nawet jeżeli posiada kilka skierowań z różnymi rozpoznaniami”.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum