Rektor WUM: izba przyjęć w szpitalu przy ul. Banacha - otwarta. 72 osoby na kwarantannie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 10:30

Izba przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego WUM przy ul. Banacha jest otwarta - poinformował w piątek rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś. Dodał, że obecnie na kwarantannie przebywają 72 osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem.

Izba przyjęć już działa Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekazał w piątek w TVN24 prof. Mirosław Wielgoś, CSK przy ul. Banacha, który w czwartek został zamknięty ze względów epidemiologicznych, o północy uruchomił swoją działalność i funkcjonuje tak, jak miało to miejsce przed zamknięciem.

Rektor WUM podkreślił, że sytuacja wymaga dokładnego zbadania. - Wymaga to dokładnej analizy, ale ważniejszą sprawą było to, żeby sprawnie zadziałać w sytuacji, która się wydarzyła, tak, aby  blokada szpitala była jak najkrótsza - podkreślił prof. Wielgoś.

Zaznaczył też, że w tej chwili izba przyjęć szpitala przy ul. Banacha jest podzielona na dwie części. Jedna część obsługuje pacjentów zgłaszających się z podejrzeniem infekcji koronawirusa, a na drugą zgłaszają się chorzy ze zwyczajnymi dolegliwościami.

Podał, że z danych, które otrzymał w czwartek wynika, iż 72 osoby, które miały bezpośredni kontakt z zakażanym pracownikiem, zostały skierowane na przymusową kwarantannę. - Wszystkie te osoby są zgłoszone do sanepidu i pozostają pod bezpośrednią kontrolą służb sanitarno-epidemiologicznych - mówił rektor WUM. Dodał jednak, że jeżeli testy wykażą brak infekcji, należy rozważyć możliwości ich powrotu do pracy.

Jak poinformowała w czwartek Marta Wojtach, rzecznik prasowy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, u jednego z pracowników medycznych szpitala test wykazał obecność koronawirusa. Poinformowano odpowiedzialne służby i wdrożono procedury.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki podał, że w szpitalu prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne przez upoważnionych przedstawicieli Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Aleksandra Kuźniar - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum