Rekordowa liczba zajętych łóżek covidowych i wykorzystywanych respiratorów u chorych z koronawirusem

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 10:24

Jak poinformowało we wtorek (29 września) Ministerstwo Zdrowia, obecnie zajętych przez chorych na cOVID-19 jest 2 399 zajętych łóżek, wykorzystywanych jest 141 respiratorów.

Rekordowa liczba zajętych łóżek covidowych i wykorzystywanych respiratorów u chorych z koronawirusem
Dla wspomagania oddechu chorych na COVID-19 wykorzystywanych jest 141 respiratorów. Fot. Shutterstock

Dane dotyczące zarówno liczby zajętych łóżek covidowych, jak i liczby respiratorów używanych w celu wspomagania oddechu pacjentów z COVID-19 są najwyższymi odnotowanymi od czasu rozpoczęcia się pandemii w Polsce, 4 marca.

Jak podaje resort zdrowia obecnie objętych kwarantanną jest 134 588 osób, natomiast 14 660 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Jak zapewniał w poniedziałek (28 września) rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, system jest przygotowany, jeśli chodzi o zabezpieczenie respiratorów. - Zaręczam, w Polsce nie zabraknie respiratorów. Tylko dla pacjentów COVID-owych jest w tej chwili około 800 respiratorów. W całej Polsce mamy ponad 11 tys. respiratorów. Jeśli będzie potrzeba zwiększenia bazy respiratorowej dla pacjentów COVID-owych nie ma najmniejszego problemu - mówił zdecydowanie.

- Systematycznie informujemy o tym, ile mamy łóżek przeznaczonych dla zakażonych koronawirusem, to nie jest wiedza tajemna. Dla pacjentów z COVID-em, na trzech poziomach organizacji szpitali jest obecnie powyżej 6300 łóżek, z czego zajętych jest ok. 2300 - przekazał rzecznik na briefingu prasowym, odpowiadając na pytania mediów.

Do tej pory z COVID-19 wyzdrowiało 68 955 osób.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum