Razem z Amerykanami przeciwko alkoholizmowi

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 11 września 2009 14:52

Ministerstwo Zdrowia podpisało list intencyjny pomiędzy Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a Narodowym Instytutem ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu Narodowych Instytutów Zdrowia USA.

Razem z Amerykanami przeciwko alkoholizmowi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podaje komunikat Ministerstwa Zdrowia, obie strony wyraziły w ten sposób chęć zintensyfikowania współpracy w zakresie biomedycznych i behawioralnych badań nad przyczynami, konsekwencjami, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń związanych z używaniem alkoholu i innymi zdrowotnymi konsekwencjami szkodliwego używania alkoholu, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących Poalkoholowego Uszkodzenia Płodu (FASD).

Podpisanie Listu intencyjnego oznacza nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy naukowcami, lekarzami oraz organizacjami badawczymi w Polsce i USA w dziedzinie profilaktyki i leczenia chorób związanych z używaniem alkoholu.

Partnerska współpraca będzie obejmowała działania badawcze i prace kliniczne, co przyczyni zwiększenia skuteczności profilaktyki uzależnień i podniesienia poziomu lecznictwa odwykowego w Polsce.

Więcej na stronie resortu zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum