Ratownicy zignorowali diagnozę lekarza i uratowali 92-latkę

Autor: Polsat News/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2017 08:49

92-letnia pacjentka przeżyła dzięki temu, że ratownicy medyczni zignorowali diagnozę doświadczonego lekarza, który stwierdził, że jest ona w stanie agonalnym i nie można jej już pomóc. Ratownicy w mieszkaniu walczyli o życie kobiety przez dwie godziny, a gdy jej stan się poprawił, zawieźli ją do szpitala.

Ratownicy zignorowali diagnozę lekarza i uratowali 92-latkę
Lekarz stwierdził, że 92-latka jest w tak ciężkim stanie, że nie może jej pomóc. Fot. archiwum

Rodzina 92-latki wezwała karetkę w poniedziałek (6 lutego) około godziny 22:00. Pierwszy zespół ratowniczy, który przyjechał bez lekarza, stwierdził, że kobieta jest w tak trudnej sytuacji, że konieczne jest wezwanie drugiej karetki, tym razem już z lekarzem.

Drugi zespół ratowniczy przyjechał po kilku minutach i według relacji rodziny 92-latki lekarz miał stwierdzić, że kobieta jest w tak ciężkim stanie, że nie może jej pomóc. Kiedy wyszedł z mieszkania, dwaj ratownicy z pierwszej karetki postanowili ratować kobietę. Podali jej kolejne kroplówki, a kiedy jej stan się poprawił, zawieźli ją do szpitala.

W szpitalu specjaliści dobrali odpowiednie leki, dzięki czemu 92-latka poczuła się lepiej i ma zostać wypisana do domu w poniedziałek (13 lutego). Jak poinformował rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, lekarz przyznał się do tego, że popełnił błąd diagnostyczny. Dyrektor szpitala wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie a lekarz został zawieszony w czynnościach do czasu jego zakończenia.

Więcej: www.polsatnews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum