Ratownicy z Krakowa wśród najlepszych w zawodach w Czechach i na Ukrainie

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2013 19:14

Zespoły Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobyły drugie miejsce na zawodach w ratownictwie medycznym na Ukrainie oraz trzecie miejsce na 17. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz w Czechach.

Ratownicy z Krakowa wśród najlepszych w zawodach w Czechach i na Ukrainie

W Czechach ratownicy z Krakowa okazali się najlepszym zespołem wśród drużyn europejskich. W zawodach udział wzięły 22 zespoły z całego świata, m.in. z Austrii, Holandii, Grecji, Kanady i Australii. Z Polski przyjechało 6 zespołów. Pierwsze miejsce zajęła załoga z Australii, drugie - z Kanady.

Drugie miejsce reprezentanci krakowskiej stacji pogotowia zdobyli na V Ukraińskich Krajowych Zawodach Ratownictwa Medycznego, które odbywały się w Kijowie w dniach 22-24 maja. W zawodach udział brało 38 załóg, w tym trzy zagraniczne.

W czasie zawodów załogi miały do wykonania kilka zadań, część konkurencji rozgrywaną nocą. Oceniano także umiejętność współpracy z innymi służbami.

Dla nas mistrzostwa to nie tylko zawody, podczas których sprawdzamy swoje umiejętności i konkurujemy z innymi. To również doskonała okazja do ćwiczeń praktycznych. Zadania podczas zawodów, odzwierciedlają sytuacje, z którymi ratownicy stykają się w rzeczywistości. Dzięki udziałowi w mistrzostwach jesteśmy lepiej przygotowani do codziennej pracy. Ćwiczymy też współpracę z innymi służbami - mówi Adrian Strojny, ratownik z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum