Ratownicy medyczni z Krakowa wicemistrzami świata

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2014 12:02

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył tytuł wicemistrza na prestiżowych międzynarodowych zawodach w ratownictwie medycznym, które odbywały się w Czechach.

Piotr Kominek, Adrian Stanisz, Maciej Szwałko, Mateusz Zgoda - ratownicy medyczni z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego - zdobyli drugie miejsce na 18. Międzynarodowych Zawodach Ratowniczych Rallye Rejviz. Pokonali kilkanaście załóg z całego świata, w tym m.in. ze Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Japonii, Czech, Grecji czy Australii. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Austrii.

Ratownicy w ciągu jednej doby musieli zmierzyć się z 11 zadaniami, w tym dwiema symulacjami zdarzeń masowych z wieloma osobami poszkodowanymi: pożarem i wypadkiem autobusu. Udzielali również pomocy pacjentom porażonym prądem, z udarem mózgu, urazem kręgosłupa po skoku do basenu, musieli także dopłynąć łódką do poszkodowanego.

- To już kolejne zwycięstwo naszej załogi w tych zawodach. W ubiegłym roku zespół w tym samym składzie zajął trzecie miejsce. Zawody Rallye Rejviz mają duży prestiż w branży ratowniczej i traktujemy je jako rodzaj mistrzostw świata w ratownictwie - mówi Małgorzata Popławska, dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum