Ratownicy medyczni o spotkaniu z wiceministerem Kraską

Autor: OZZRM/Rynek Zdrowia • • 30 sierpnia 2019 12:10

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych spotkali się w czwartek (29 sierpnia) z Pełnomocnikiem Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego, wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Rozmawiano m.in o zwiększeniu finansowania i ścieżce rozwoju zawodowego ratowników.

Ratownicy medyczni o spotkaniu z wiceministerem Kraską
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje OZZRM na swoim profilu w mediach społecznościowych, spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.

- Minister Kraska wykazał zrozumienie dla naszych problemów które jak sam określił wynikają z rozmów dyżurowych z ratowniakmi z PR Siedlce i są jego priorytetami - wskazuje przewodniczący związku Piotr Dymon.

Przewodniczący informuje, że w trakcie spotkania rozmawiano m.in. o zwiększeniu finansowania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

''Zaproponowałem do 3 mld procentowo rocznie od 2020 do 2022 w szczególności stawkę za dobokaretkę - zapewnienie o zwiększeniu budżetu SPRM na rok 2020 o ok. 14%. Z naszej strony wskazano konieczność naznaczenia kwot tak żeby nie można ich wykorzystać w innym celu niż SRPM'' - czytamy.

Poruszano także kwestie wyłączenia ZRM spod szpitalnictwa do samodzielnych podmiotów, ustawy o zawodzie i samorządzie ratowników medycznych, zapewnieniu o wpisaniu do prac rządu w tej kadencji i kontynuowaniu po wyborach czy zmianę systemu emerytalnego umożliwiającą przejście na wcześniejszą emeryturę po 25 latach pracy dla pracowników medycznych Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne (ZRM, SOR, DM).

W trakcie spotkania rozmawiano również na temat: ścieżki rozwoju zawodowego ratownika medycznego (studia pomostowe, studia drugiego stopnia, kursy specjalizacyjne itp.), 6-dniowego urlopu szkoleniowego, konsultanta w dziedzinie ratownictwa, sposobów zachęcenia nowych do pojęcia edukacji w zawodzie ratownika medycznego oraz przekonania aktualnie pracujących do pozostania w zawodzie.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze