Ratownicy medyczni do ministra zdrowia: we wskazanym terminie spotkać się nie możemy

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 29 września 2020 15:45

Specyfika naszej pracy powoduje, że możemy zaproponować termin 6.10.2020 godz. 14 jako wstępny i odpowiedni do spotkania oraz umożliwiający zaplanowanie wolnego czasu od pracy dla wskazanej przez nas ilości przedstawicieli Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych - napisali do ministra zdrowia we wtorek (29 września) ratownicy medyczni.

Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

''Zaproponowany przez Państwa termin spotkania oraz natłok pracy w czasie pandemii spowodowany brakami kadrowymi wynikającymi z organizacji Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne uniemożliwia w tak krótkim czasie znalezienie dyżurowego dla reprezentantów Komitetu (…) '' - wskazali w piśmie.

Dodali, że mogą zaproponować termin 6 października 2020 godz. 14.

''Na chwilę obecną nie widzimy powodu, żeby spotykać się na marnowania cennego czasu Państwa jaki i naszego. Czas ten powinno się spożytkować na opracowanie rzetelnego planu realizacji naszych postulatów'' - podkreślili członkowie Komitetu Protestacyjnego Ratowników Medycznych.

Przypomnijmy, że wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaprosił protestujących ratowników medycznych na spotkanie w środę 30 września o godz. 14.30 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum