×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ratownicy apelują do wojewodów o wyposażenie w detektory tlenku węgla

Autor: KLX/Rynek Zdrowia27 stycznia 2014 16:27Aktualizacja: 27 stycznia 2014 19:47

Społeczny Komitet Ratowników Medycznych - ogólnopolska organizacja skupiająca ratowników medycznych, wystąpił do wojewodów w całym kraju z apelem o wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego w indywidualne detektory tlenku węgla.

Ratownicy apelują do wojewodów o wyposażenie w detektory tlenku węgla
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"W trosce o bezpieczeństwo członków zespołów ratownictwa oraz sprawność funkcjonowania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zwracamy się z wnioskiem do wojewodów o rekomendowanie dysponentom zespołów ratownictwa medycznego w województwie podjęcie działań zapobiegających zatruciom tlenkiem węgla wśród członków zespołów ratownictwa medycznego" - czytamy w liście skierowanym do wojewodów.

Jak wyjaśnia SKRM, od ratowników medycznych z całego kraju docierają sygnały mówiące o realnym zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla występującym w sezonie grzewczym. Zdarzają się sytuacje, gdy podejmując interwencje u pacjenta członkowie zespołu ratownictwa medycznego sami doznają zatrucia tlenkiem węgla.

W opinii ratowników, niezbędne jest zalecenie dysponentom ratownictwa podjęcia działań prewencyjnych, w tym m.in. wyposażenie zespołów
ratownictwa w przenośne detektory tlenku węgla. Aktualnie wyposażenie ambulansów w tego typu sprzęt należy do rzadkości.

W innym wypadku, ratownicy medyczni zmuszeni będą przy każdorazowej interwencji w domu pacjenta przeprowadzanej w sezonie grzewczym wzywać jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, w celu wykluczenia zagrożenia tlenkiem węgla.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze