Ratownictwo z nowymi oznaczeniami

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 20 listopada 2010 15:31

Do akcji ratunkowych wyruszą ambulanse pogotowia oznaczone literami "P" lub "S" oraz lekarze w kamizelkach z napisem "lekarz koordynator".

Ratownictwo z nowymi oznaczeniami
20 listopada br. wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 18 października 2010 r. w sprawie oznaczenia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz wymagań w zakresie umundurowania członków zespołów ratownictwa medycznego.

Zgodnie z rozporządzeniem, lekarz koordynator ratownictwa medycznego posiadał będzie kamizelkę ostrzegawczą o barwie fluorescencyjnej żółtej, z pasami z materiału odblaskowego z nadrukiem koloru czarnego lub granatowego na plecach i z przodu o treści: „lekarz koordynator”.

Kierujący akcją prowadzenia medycznych czynności ratunkowych ubrany będzie w kamizelkę ostrzegawczą o barwie fluorescencyjnej żółtej z nadrukiem koloru czarnego lub granatowego na plecach i z przodu o treści: „kierujący akcją medyczną”.

Osoby wykonujące medyczne czynności ratunkowe będą miały umieszczone na umundurowaniu naszywki z przodu oraz nadruku koloru czarnego lub granatowego na plecach na materiale odblaskowym albo na taśmie samosczepnej z napisem: lekarz, pielęgniarka lub pielęgniarz, ratownik medyczny.

Ambulanse będą mieć umieszczone po obu bokach pojazdu nadruku barwy czerwonej: „P” - w przypadku podstawowego zespołu ratownictwa medycznego oraz „S” - w przypadku specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego.

Szpitalny oddział ratunkowy oznakowany będzie niebieską tablicą na której są umieszczone napisy w kolorze białym „Szpitalny oddział ratunkowy” oraz „Emergency”.

Ubiory niespełniające oraz specjalistyczne środki transportu sanitarnego niespełniające wymagań określonych mogą być używane nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2013 r.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum