Raport: mimo działań prewencyjnych wzrasta liczba zakażeń HIV

Autor: zielonagora.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 02 maja 2016 09:11

Każdego dnia w Polsce 2-3 osoby dowiadują się, że mają wirusa HIV - tak wynika raportu "Profilaktyka zakażeń HIV/AIDS w Polce w latach 2013-2014", który opublikował z Społeczny Komitet ds. AIDS.

Raport: mimo działań prewencyjnych wzrasta liczba zakażeń HIV
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Raport Społecznego Komiteu ds. AIDS przedstawia zakres działań oraz wydatki poniesione na profilaktykę HIV/AIDS przez m.in. urzędy wojewódzkie i marszałkowskie - informuje Gazeta Wyborcza.

M.in. w woj. lubuskim od 2009 r. działa zespół specjalistów zaangażowanych w profilaktykę, leczenie i edukację (organizowane są konferencje, seminaria, audycje radiowe oraz spotkania z młodzieżą) - podaje Wyborcza.

W skład zespołu wchodzą m.in.: konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego, Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, LOW NFZ, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Pomimo działań prewencyjnych, liczba zakażeń HIV stale wzrasta. Z danych wynika, że każdego dnia 2-3 osoby w Polsce dowiadują się o tym, że są zakażone. Zakażeń tych można uniknąć stosując odpowiednią profilaktykę i diagnostykę.

Więcej: www.zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum