Rak'n'Roll, czyli jak pozbyć się raka

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 08 października 2009 10:47

Chore na raka piersi kobiety mają nową fundację. Celem jej funkcjonowania jest zmiana schematu myślenia na temat choroby nowotworowej oraz poprawa jakości życia chorych.

Fundację „Rak'n'Roll“ założyła i prowadzi Magda Prokopowicz, która przez pięć lat sama walczyła z rakiem. Poznała też, co to znaczy lęk przed rakiem, brak wsparcia bliskich, wypadanie włosów po chemioterapii czy ciąża w czasie choroby.

– Gdy miałam 27 lat, dowiedziałam się, że mam raka piersi, poszłam do onkologa, ale zrezygnowałam z leczenia, bo ogarnął mnie niesamowity strach. Nie potrafiłam pogodzić się z chorobą - wspomina Prokopowicz w rozmowie z dziennikiem Polska , twierdząc, że nie jest odosobniona w swoim lęku. – Wiele kobiet robi podobnie.

Potem okazało się, że kobieta jest w ciąży: – To był dla mnie najbardziej szczęśliwy, ale i dramatyczny moment w życiu. Postanowiłam walczyć o siebie i o dziecko – mówi Magda Prokopowicz.

Podjęła normalne leczenie, poddała się chemioterapii. Rak stał się dla niej motywacją do działania, postanowiła zrobić coś dla kobiet, które znalazły się w podobnej sytuacji.

Fundacja za główny cel stawia sobie przede wszystkim dotarcie przez media do jak największej liczby osób, żeby uświadamiać wszystkich, jak ważne jest wczesne zdiagnozowanie raka.

W przyszłości Prokopowicz zamierza założyć internetową bazę danych poradni, lekarzy i organizacji wspierających chorych. Fundacja będzie również zbierać pieniądze dla tych chorych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum