Radom: woda w szkole zamiast słodkich soków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 września 2015 11:22

Od początku roku szkolnego uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów w Radomiu będą mogli pić wodę z ustawionych w szkołach dystrybutorów. To efekt projektu spółki Wodociągi Miejskie, która na ten cel pozyskała fundusze unijne.

Radom: woda w szkole zamiast słodkich soków
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Woda, która trafi do dystrybutorów, pochodzić będzie z bardzo głębokich ujęć. - Na co dzień monitorujemy jakość wody w Radomiu, która jest bardzo dobra. Takie punkty monitoringowe są również w niektórych szkołach - podkreśla Bożenna Jamrocha, kierownik sekcji nadzoru higieny komunalnej w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Władze Radomia mają nadzieję, że uczniowie chętnie korzystać będą z darmowej wody. - Dziecko pijąc wodę sprawdzoną z dystrybutora, nie będzie miało potrzeby sięgania po inne niezdrowe napoje - zaznacza wiceprezydent Radomia Karol Semik.

Dystrybutory ufundowały Wodociągi Miejskie, które na wyposażenie szkół przeznaczyły 76 tys. zł. Wydział edukacji radomskiego magistratu zapowiada, że urządzenia do dystrybucji pitnej wody pojawią się wkrótce także w radomskich szkołach ponadgimnazjalnych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze