×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radom: szpital specjalistyczny nie jest już lecznicą jednoimienną

Autor: MSX/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 28 września 2020 10:22Zaktualizowano: 28 września 2020 10:23

Wojewoda mazowiecki podjął decyzję dotyczącą dalszego funkcjonowania Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Tytusa Chałubińskiego.  Od poniedziałku (28 września) placówka ta przestaje być jednoimienną i ponownie staje się szpitalem wieloprofilowym.

Radom: szpital specjalistyczny nie jest już lecznicą jednoimienną
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informują władze placówki na stronie szpitala, w związku z sytuacją epidemiczną spowodowaną Covid-19, w szpitalu zostało wprowadzonych wiele zmian. Po pierwsze osoby zakwalifikowane do leczenia planowego powinny zgłaszać się do SOR z własną maseczką ochronną we wcześniej ustalonym terminie, w godzinach 7:30-10:30. Tam chorzy wypełnią ankietę wstępnej kwalifikacji pacjenta i przejdą triaż prowadzony przez personel medyczny SOR.

Zostanie im zmierzona temperatura, oznaczona saturacja krwi tlenem i liczba oddechów na minutę. Następnie pacjent będzie badany przez lekarza z oddziału szpitalnego, na który ma zostać przyjęty. W zależności od danych z ankiety wstępnej kwalifikacji oraz wyników badania lekarskiego, lekarz zdecyduje o przyjęciu pacjenta do oddziału lub o odroczeniu przyjęcia i wyznaczy nową datę przyjęcia.

Pacjenci w oddziałach będą mieli bezwzględny obowiązek noszenia maseczek szczelnie zakrywających nos i usta, zarówno w czasie wizyty lekarskiej, jak i podczas przebywania poza własną salą chorych. Pacjentów będzie obowiązywał też bezwzględny zakaz opuszczania oddziałów, częsta dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu - 1,5 metra odległości od innej osoby.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum