×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radom: sześć osób ze szpitala na Józefowie zarażonych koronawirusem - także lekarze

Autor: PAP/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 24 marca 2020 16:37Zaktualizowano: 24 marca 2020 16:43

Sześć osób z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, tzw. szpitala na Józefowie, jest zarażonych koronawirusem. Są wśród nich lekarze - poinformowała we wtorek (24 marca) rzeczniczka lecznicy Karolina Gajewska.

Radom: sześć osób ze szpitala na Józefowie zarażonych koronawirusem - także lekarze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spłynęły kolejne wyniki testów sprawdzających zakażenie koronawirusem. Niestety u 6 osób wyniki są dodatnie. Wśród zakażonych są lekarze" - poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka lecznicy.

Dodała, że szpital czeka na wyniki 58 osób, od których w poniedziałek pobrano materiał do badań. "Dziś kontynuowaliśmy pobieranie materiałów do testów" - dodała Gajewska.

Rzeczniczka przekazała, że oddział wewnętrzny I szpitala jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów z zewnątrz.

"Wszystkie osoby z potwierdzeniem zakażenia są izolowane. Pozostają w kwarantannach. Szpital jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi" - dodała Gajewska.

W środę szpital po raz pierwszy poinformował o tym, że jeden z jego pracowników jest zarażony koronawirusem. W piątek sprecyzowano, że chodzi o jednego z lekarzy, który - według zapewnień szpitala - nie miał kontaktu z pacjentami, ale kontaktował się z lekarzami i pracownikami administracji. Poinformowano także, że chory lekarz przebywa w szpitalu w Warszawie.

W związku z zaistniała sytuacją - decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu - w szpitalu na Józefowie wstrzymane zostały do odwołania wszystkie przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny I, zarówno planowe, jak i nagłe przypadki. W razie nagłych zachorowań i sytuacji ratujących życie pacjenci są przyjmowani na oddział wewnętrzny II - jedyny oddział wewnętrzny w Radomiu.

W sobotę przyszły wyniki testów pierwszych 20 osób - lekarzy i osób z administracji, które miały bezpośredni kontakt z chorym lekarzem, m.in zarząd szpitala. Nikt z nich się nie zaraził, wszystkie wyniki były ujemne. Zarażenie koronawirusem wykluczono także u następnych 6 osób, których wyniki nadeszły w niedzielę. Rzeczniczka informowała wówczas, że szpital czeka na wyniki ostatniej grupy

Ilona Pecka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum