Radom: rusza program rehabilitacji dzieci m.in. za unijną dotację

Autor: UMWM/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 10:29

Szybka diagnoza wad kręgosłupa u dzieci i zajęcia z gimnastyki korekcyjnej to główne elementy projektu, który już niebawem będzie realizowany w radomskich szkołach przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy.  Uruchomienie projektu jest możliwe dzięki dotacji ze środków unijnych w wysokości  350 tys. zł .

 Radom: rusza program rehabilitacji dzieci m.in. za unijną dotację
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Program ma za zadanie zwiększyć wykrywalność schorzeń kręgosłupa u dzieci mieszkających na terenie miasta i gminy Radom.

Projekt będzie realizowany w latach 2019-2021 w formie dwóch turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci. Z pomocy lekarzy i fizjoterapeutów skorzysta w sumie 120 uczniów klas I-VI szkoły podstawowej. Wszystkie dzieci biorące udział w programie na początku przejdą badania kwalifikacyjne. Później rozpocznie się rehabilitacja pod okiem specjalistów. Każdy z uczestników przez 9 miesięcy będzie brał udział w odbywających się dwa razy w tygodniu grupowych zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Odpowiedni dobór ćwiczeń umożliwi poprawę lub zachowanie organizmu w dobrej kondycji fizycznej.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego fizjoterapeuci wybiorą takie zestawy ćwiczeń, które będą mogły być wykonywane zarówno na sali ćwiczeń, jak i w domu. Oprócz tego będzie można skorzystać z indywidualnych porad fizjoterapeuty oraz badań kontrolnych i końcowych.

Dodatkowo dzieci zostaną objęte działaniami edukacyjno-informacyjnymi na temat zdrowego stylu życia i dbania o zdrowie, ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa. Ze szkoleń i spotkań z zakresu m.in. prawidłowej postawy ciała, wad układu kostno-szkieletowego oraz ich wpływu na zdrowie i życie dzieci będą mogli skorzystać również rodzice, nauczyciele, pielęgniarki i lekarze POZ.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum