PAP/Rynek Zdrowia | 09-01-2015 17:33

Radom: powstały trzy nowe przychodnie

Na przełomie grudnia i stycznia, aby zapewnić opiekę medyczną w związku z protestem lekarzy, Fundusz w przyspieszonym trybie podpisywał umowy z placówkami chcącymi uruchomić działalność w ramach podstawowej opieki medycznej.

Nową przychodnię w Radomiu utworzyła grupa Polmedic - największa sieć placówek medycznych w Radomiu. Jest to już jej siódma poradnia. Polmedic prowadzi działalność m.in. w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, rehabilitacji, diagnostyki i tzw. chirurgii jednego dnia. Z usług Polmedicu korzysta miesięcznie ponad 20 tys. pacjentów.

Nowa przychodnia powstała też przy stacji pogotowia ratunkowego w szpitalu, gdzie do tej pory pacjenci mieli zapewnioną tyko opiekę ambulatoryjną w godzinach nocnych oraz w dni wolne od pracy.

Kolejna placówka podstawowej opieki zdrowotnej ruszy w przyszłym tygodniu w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W lecznicy do tej pory nie przyjmowali lekarze rodzinni.

W związku z brakiem porozumienia ws. kontraktów na 2015 r. kilkanaście procent lekarzy po 1 stycznia nie otworzyło swoich przychodni i gabinetów. Punktami spornymi były m.in. nowe obowiązki lekarzy rodzinnych związane z wejściem w życie pakietu onkologicznego oraz sposób finansowania POZ. Ostatecznie strony zawarły porozumienie.