Radom: ponad 500 pracowników szpitala na zwolnieniach i kwarantannach

Autor: eska.pl, JW/Rynek Zdrowia • • 08 kwietnia 2020 10:39

Ponad 500 pracowników spośród liczącego ok. 1400 osób personelu lecznicy przebywa na zwolnieniach lekarskich, kwarantannach domowych lub opiekuje się dziećmi - informuje rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Karolina Gajewska.

Ponad 500 pracowników spośród liczącego ok. 1400 osób personelu lecznicy przebywa na zwolnieniach lekarskich, kwarantannach domowych lub opiekuje się dziećmiFot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Do 184 wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Łącznie są to 103 osoby z personelu medycznego i 81 pacjentów - pisze serwis eska.pl.

Jak poinformował szpital, obecnie do pracy zgłosił się jedynie jeden lekarz oraz trzy pielęgniarki z grupy 16 osób przekierowanych do pracy przez wojewodę mazowieckiego. Rozpoczęła się też wymiana pacjentów pomiędzy szpitalami - przesyłani są pacjenci "ujemni", a szpital przekazuje "dodatnich".

Działający od roku 1995 Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. jest największym szpitalem w południowej części województwa mazowieckiego. Na stronie internetowej lecznicy czytamy, że dysponuje 675 łóżkami szpitalnymi, udzielając świadczeń zdrowotnych w 21 oddziałach szpitalnych z pododdziałami, w których rocznie leczonych jest ok. 38 tys. pacjentów.

Więcej: eska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum