Radom: pielęgniarka z centrum onkologii zarażona koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 16:34

Pielęgniarka z Radomskiego Centrum Onkologii jest zarażona koronawirusem. Szpital wszczął odpowiednie procedury. Osoby, które miały kontakt z kobietą, zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki badań.

Radom: pielęgniarka z centrum onkologii zarażona koronawirusem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzeczniczka Radomskiego Centrum Onkologii Izabela Leśkiewicz poinformowała w piątek (20 marca), że pielęgniarka nie miała żadnych objawów chorobowych.

Kobieta pracuje na chemioterapii dziennej. - Nie miała styczności z pacjentami leżącymi na oddziałach szpitalnych. Miała natomiast kontakt z kilkoma pacjentami ambulatoryjnymi i sześcioma pracownikami - powiedziała rzeczniczka. Dodała, że od wszystkich tych osób pobrano próbki do badań. - Osoby te zostały poddane kwarantannie i czekają na wyniki - powiedziała Leśkiewicz.

Oddziały szpitale w Radomskim centrum Onkologii funkcjonują normalnie. Pacjenci kontynuują leczenie. Ograniczono natomiast przyjęcia na chemioterapię dzienną. - O przyjęciu pacjenta decyduje lekarz - zaznaczyła rzeczniczka.

W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2, Radomskie Centrum Onkologii już wcześniej wprowadziło pewne ograniczenia. Wstrzymane zostały odwiedziny. Uruchomiono też teleporady dla pacjentów, którzy mogą skontaktować się z lekarzem telefonicznie, by osobiście nie musieli przychodzić do szpitala.

Ilona Pecka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum