Radom: miasto zapewnia bezdomnym m.in. wsparcie medyczne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2019 09:25

Urząd Miasta Radomia apeluje do mieszkańców o sygnały o osobach bezdomnych pozostających w mroźne noce bez dachu nad głową. W noclegowniach wciąż są wolne miejsca, na zmarzniętych czekają ogrzewalnia i jadłodajnie. Do bezdomnych jeździ też ratownik medyczny.

Radom: miasto zapewnia bezdomnym m.in. wsparcie medyczne
W patrolach uczestniczą także ratownicy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, którzy w razie potrzeby udzielają pomocy medyczne. Fot. Archiwum

Radom współfinansuje m.in. działalność Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet, a także Noclegowni dla Mężczyzn, które przy ul. Zagłoby prowadzi radomski Caritas. Oprócz tego przy ul. Słowackiego 188 działa Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - informuje Gazeta Wyborcza.

Z informacjami o tym, gdzie można uzyskać pomoc, regularnie docierają do bezdomnych strażnicy miejscy. Towarzyszą im streetworkerzy, których działalność też jest współfinansowana przez miasto. W patrolach uczestniczą także ratownicy z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, którzy w razie potrzeby udzielają pomocy medyczne.

Więcej: radom.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum