Radom: kolejny przypadek zgonu z powodu COVID-19 wśród personelu medycznego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2020 23:24

Zmarł zakażony koronawirusem ratownik medyczny z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego - poinformował w piątek prezydent Radomia Radosław Witkowski. To trzecia ofiara epidemii wśród pracowników medycznych w regionie radomskim.

Ratownik medyczny przegrał walkę z COVID-19 Fot. Archiwum

"Dziś odszedł ratownik medyczny, kierowca Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Przegrał walkę z koronawirusem. Łączę się w bólu z rodziną i deklaruję, że nie pozostaną bez wsparcia"- napisał w piątek wieczorem na swoim oficjalnym koncie na portalu społecznościowym prezydent Radomia.

Informację o śmierci ratownika medycznego podała także rzeczniczka Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Cieślak. "Z żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci (...) ratownika medycznego i kierowcy w RSPR - długoletniego, niezwykle oddanego pacjentom ratownika. Odszedł na wieczny dyżur. Z rodziną Zmarłego łączymy się w bólu" - przekazała Cieślak.

Wcześniej o śmierci 59-letniego ratownika medycznego poinformował na portalu społecznościowym jeden z jego kolegów.

Zmarły ratownik to trzecia ofiara COVID-19 wśród pracowników służby zdrowia w regionie radomskim. W połowie kwietnia zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, a kilka dni później 59-letnia pielęgniarka ze szpitala w Kozienicach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum