Radom: kolejne przypadki zakażeń SARS-CoV-2 w szpitalu; ponad 200 chorych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2020 16:38

206 przypadków zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano od początku epidemii w Mazowieckiem Specjalistycznym w Radomiu. Dodatnie wyniki miało 116 osób z personelu i 90 pacjentów. W sobotę (11 kwietnia) testy potwierdziły dwa nowe przypadki zakażeń.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu; FOT. wss.com.pl

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, czyli tzw. szpital na Józefowie to największe w tej części Mazowsza ognisko koronawirusa.

- Na ten moment szpital odnotował kolejne dwie osoby z personelu medycznego, których wyniki na obecność koronawirusa są dodatnie - poinformowała w sobotę rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Karolina Gajewska.

Od początku walki z epidemią w lecznicy odnotowano 206 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 116 wśród personelu i 90 wśród pacjentów. - Od początku epidemii pobraliśmy również 1834 próbki do badań na obecność koronawirusa, w tym 1540 od personelu szpitala i 294 od pacjentów - przekazała Gajewska.

Szpital poinformował także o odnotowanym ozdrowieńcu. To 72-letni pacjent, który trafił na oddział neurologii z powodu udaru. Następnie przebywał na oddziale rehabilitacji. - Pacjent miał wykonywany test na obecność koronawirusa pod koniec marca - wynik był dodatni, ale zakażenie przechodził bezobjawowo. Badanie powtórzono w czwartek i wynik - jest ujemny - przekazała rzeczniczka.

O pierwszym przypadku koronawirusa szpital poinformował 18 marca. Zachorował lekarz, który - według zapewnień szpitala - nie miał kontaktu z pacjentami, ale kontaktował się z innymi medykami i pracownikami administracji.

Autorka: Ilona Pecka

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum