Radom: kolejna położona ze szpitala zakaźnego zakażona SARS-CoV-2

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 kwietnia 2020 18:41

Do 16 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pracowników ze szpitala zakaźnego w Radomiu. W poniedziałek okazało się, że pozytywny wynik testu ma jeszcze jedna położna przebywająca na kwarantannie - poinformowała rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Elżbieta Cieślak.

Pozytywny wynik testu ma jeszcze jedna położna przebywająca na kwarantannie Fot. Shutterstock

Dodała, że w poniedziałek do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego spłynęły kolejne wyniki testów wykonanych w związku z ustalonym dotychczas ogniskiem zakażenia. - Wynik jednej osoby jest dodatni. Zakażenie zostało potwierdzone u przebywającej na kwarantannie położnej - przekazała Cieślak.

W piątek szpital poinformował, że zakażonych koronawirusem jest 7 lekarzy i 8 osób z pozostałego personelu szpitala, m.in. pielęgniarki, położna i sekretarka. Były to osoby z oddziału zakaźnego, a także z oddziałów ginekologiczno-położniczego i dziecięcego, które w związku z epidemią zostały przekształcone w oddziały dla pacjentów z koronawirusem. 11 osób zostało skierowanych na kwarantannę.

Hospitalizowana była jedna lekarka i trzy inne osoby z pozostałego personelu medycznego. W sobotę policyjny śmigłowiec Black Hawk przetransportował z Radomia do Warszawy jedną z pielęgniarek ciężko chorą na COVID-19.

Rzeczniczka podkreśliła, że codziennie szpital wykonuje ponad 100 testów na obecność SARS-CoV-2. Według niej badaniom poddawany jest sukcesywnie personel całej lecznicy. - Jesteśmy przekonani, że dzięki wykonywanym testom możliwa będzie skuteczna walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - stwierdziła Cieślak.

W poniedziałek rano w szpitalu przy ul. Tochtermana przebywało 74 pacjentów z koronawirusem.

/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum