Radom: kolejna pielęgniarka ze szpitala zakaźnego zakażona koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2020 17:35

Do 17 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pracowników szpitala zakaźnego w Radomiu. Pozytywny wynik testu ma jeszcze jedna pielęgniarka - poinformowała we wtorek (21 kwietnia) rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Elżbieta Cieślak.

Radomski Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Fot. materiały prasowe

- Radomski Szpital Specjalistyczny otrzymał kolejne wyniki badań personelu z ustalonego dotychczas ogniska zakażenia; dodatni wynik stwierdzono u jednej osoby, pielęgniarki - przekazała rzeczniczka.

W piątek szpital poinformował, że zakażonych koronawirusem jest 7 lekarzy i 8 osób z pozostałego personelu szpitala, m.in. pielęgniarki, położna i sekretarka. W poniedziałek przekazano informację o kolejnym przypadku SARS-CoV-2 wśród personelu; pozytywny wynik miała położna przebywająca w kwarantannie. Wszystkie zarażone osoby pracowały na oddziale zakaźnym, a także na oddziałach ginekologiczno-położniczym i dziecięcym, które w związku z epidemią zostały przekształcone w oddziały dla pacjentów z koronawirusem.

11 osób zostało skierowanych na kwarantannę. Hospitalizowana była jedna lekarka i trzy inne osoby z pozostałego personelu medycznego. W sobotę policyjny śmigłowiec Black Hawk przetransportował z Radomia do Warszawy jedną z pielęgniarek ciężko chorą na COVID-19.

We wtorek w szpitalu przy ul. Tochtermana przebywało 75 pacjentów z koronawirusem.

Ilona Pecka

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum