×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radom: innowacyjny zabieg dzięki współpracy ze specjalistami

Autor: radioplus.com.pl/Rynek Zdrowia19 października 2017 15:17

Radomski Szpital Specjalistyczny zacieśnia współpracę z kolejnymi ośrodkami wysokospecjalistycznymi. Pod okiem specjalistów z Kliniki Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii tamtejsi lekarze zoperowali 21 - letnią pacjentkę z wadą wrodzoną nerki.

Radom: innowacyjny zabieg dzięki współpracy ze specjalistami
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Innowacyjność dotyczy przeprowadzenia zabiegu techniką laparoskopową, która pozwala znacznie ograniczyć obciążenie pacjenta, dzięki czemu chory szybciej wraca do normalnego życia. Operacja polegała na usunięciu fragmentu moczowodu, który był uciskany przez naczynie krwionośne.

Radomscy lekarze współpracują już ze specjalistami z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z Kliniką Kardiologii Interwencyjnej i Zaburzeń Rytmu Serca Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi - przypomina radioplus.com.pl.

Dzięki współpracy z lekarzami Kliniki WUM, w szpitalu miejskim przeprowadzono zabieg usunięcia przerośniętych przytarczyc. Do wąskiego grona ośrodków, w których wykonuje się ten zabieg lecznica dołączyła w listopadzie 2016 roku. Natomiast dzięki współpracy z lekarzami z Łodzi, w RSS wykonywane są zabiegi ablacji migotania przedsionków metodą 3D. W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym wykorzystywany jest jeden z najnowocześniejszych w Polsce systemów do trójwymiarowego mapowania serca. Ablację tą metodą wykonuje zaledwie kilku specjalistów w kraju.

Czytaj: www.radioplus.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum