Radom: dwie osoby podejrzane o zarażenie koronawirusem COVID-19

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2020 14:48

Dwóch pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem przebywa na oddziale zakaźnym w Radomiu. Jeden z chorych w środę (4 marca) rano zgłosił się do przychodni; ze względu na to, że niedawno wrócił z Niemiec, od razu przewieziono go do szpitala, a przychodnię zamknięto w celu odkażenia.

Fot. Shuterstock

Rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Małgorzata Gregorczyk powiedziała, że mężczyzna, który w ostatnim czasie przebywał w Niemczech, zgłosił się do jednej z radomskich przychodni z objawami grypopodobnymi, czyli gorączką i kaszlem. - Zgodnie z wytycznymi pacjent został natychmiast przetransportowany karetką na oddział zakaźny Radomskiego Szpitala Specjalistycznego - powiedziała rzeczniczka sanepidu. Dodała, że teraz chory zostanie poddany badaniom, w celu wykluczenia lub potwierdzenia zarażenia koronawirusem.

Gregorczyk zaznaczyła, że przychodnia została zamknięta w celu odkażenia pomieszczeń, a wszystkie osoby, które przebywały w poczekalni i mogły mieć kontakt z chorym mężczyzną, zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

Na oddziale zakaźnym szpitala w Radomiu z podejrzeniem zarażenia koronawirusem przebywa obecnie dwóch pacjentów. Oprócz mężczyzny, który wrócił z Niemiec, na wyniki badań czeka także jeszcze jedna osoba, która niedawno wróciła Hong Kongu. 29 osób zostało objętych nadzorem epidemiologicznym, jedna osoba odbywa kwarantannę domową.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum