Radom: czy powstanie centrum onkologii?

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2013 09:48

Pacjenci onkologiczni Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu wożeni są na radioterapię do Wieliszewa za Warszawą. Radni chcieliby utworzenia Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej i przypominają, że w 2011 r. była minister zdrowia Ewa Kopacz także popierała ten pomysł.

Radom: czy powstanie centrum onkologii?

Ale radioterapia to kosztowne inwestycje, m.in. budowa specjalnych bunkrów. Na razie na taką inwestycję nie ma pieniędzy, więc trudno mówić o centrum onkologii - tłumaczyła na ostatniej sesji Luiza Staszewska, dyrektor WSS.

Obecnie na onkologii w WSS pracuje 11 lekarzy, w tym czterech, którzy zrobili specjalizację.- Jak na nasze potrzeby to wystarczająca obsada - zaznaczyła Staszewska

Radni dopytywali, czy oddział dla chorych na nowotwory nie mógłby powstać także w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

- Najpierw trzeba w ogóle zorientować się, czy NFZ jest zainteresowany podpisaniem kontraktu na takie świadczenia - odpowiedział dyrektor RSS Andrzej Pawluczyk.

Zwrócił też uwagę na problemy związane z brakiem odpowiednich pomieszczeń, to znaczy takich, które spełniające określone wymagania i które można by wyposażyć w specjalistyczny sprzęt. Kolejna bariera to brak lekarzy specjalistów, a także konieczność przeszkolenia średniego personelu.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum