Radom: Caritas rozszerza akcję badań mammograficznych

Autor: KAI/Rynek Zdrowia • • 22 września 2009 16:45

2,5 tysiąca kobiet przebada w tym roku radomska Caritas w specjalnym mammobusie. Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększył kontrakt na wykonywanie przez organizację badań wykrywających raka piersi.

Radom: Caritas rozszerza akcję badań mammograficznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stało się tak na wskutek działań Funduszu, który wsparł akcję poprzez wysyłanie indywidualnych zaproszeń do zainteresowanych kobiet. Wcześniej w mammobusie Caritas przyjmowano 30-40 pacjentek dziennie. Od połowy sierpnia już dwa razy więcej.

Wicedyrektor diecezjalnej Caritas w Radomiu ks. Grzegorz Wójcik powiedział, że dzięki wsparciu akcji przez NFZ, tegoroczny kontrakt został już przekroczony.

- Wszystko wskazuje, że w tym roku wykonamy 2,5 tys. badań, a w kontrakcie mieliśmy wykonać 900 mniej - wyjaśnił ks. Wójcik.

Mammobus dotarł do małych miejscowości w powiecie radomskim, białobrzeskim i grójeckim. Specjaliści wykryli 4 przypadki zaawansowanego nowotworu piersi. Kobiety zostały już skierowane na leczenie w ośrodkach onkologicznych. W kolejnych 44 przypadkach lekarze skierowali pacjentki na wykonanie bardziej szczegółowej diagnostyki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze