RPD ponownie pyta ministra o dramatyczną sytuację psychiatrii dziecięcej

Autor: RPD/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 16:11

W związku z dramatycznie niekorzystną sytuacją w dostępności do stacjonarnych, całodobowych świadczeń zdrowotnych z zakresu psychiatrii dla dzieci i młodzieży Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak ponownie wystąpił do Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego o przekazanie stanowiska w tej sprawie.

Zwiększa się liczba dzieci i młodzieży wymagających pomocy psychiatrycznej. Fot. Shutterstock

W listopadzie 2017 r. Rzecznik alarmował Ministra Zdrowia odnośnie występującego problemu niedostatecznego dostępu do stacjonarnej opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

- Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi na to wystąpienie Rzecznika Praw Dziecka - informuje Marek Michalak i pyta szefa resortu o stanowisko w tej kwestii.

- Liczba młodzieży podejmującej próby samobójcze systematycznie wzrasta. Zwiększa się także liczba dzieci i młodzieży wymagających pomocy psychiatrycznej. Faktów tych nie można już nie dostrzegać. Można jedynie domniemywać, że pojedyncze dysfunkcje systemu opieki psychiatrycznej nad dziećmi i młodzieżą uległy kumulacji, następstwem czego jest wzrastające zapotrzebowanie na stacjonarne leczenie psychiatryczne - wskazywał w listopadzie ubiegłego roku Rzecznik Praw Dziecka w kolejnym wystąpieniu dotyczącym psychiatrii dzieci i młodzieży. 

Więcej: www.brpd.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum