RPD ponownie o interwencjach zespołów ratownictwa medycznego

Autor: RPD/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2018 12:01

Brak regulacji dotyczących postępowania podstawowych zespołów ratownictwa medycznego w przypadku małoletniego pacjenta, bez zgody jego przedstawiciela ustawowego, to problem, który Rzecznik Praw Dziecka już sygnalizował resortowi zdrowia. Marek Michalak zwrócił się do nowego ministra zdrowia o przekazanie informacji nt. prac nad zmianą przepisów w tym obszarze.

RPD ponownie o interwencjach zespołów ratownictwa medycznego
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Z przekazanych wcześniej informacji wynika, że resort zdrowia podziela stanowisko Rzecznika Praw Dziecka, iż istnieje konieczność szerszej regulacji tego zagadnienia, co RPD przyjmuje z zadowoleniem. Jednakże wskazany w odpowiedzi z 16 listopada 2017 r. art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, nie wyczerpuje problematyki przedstawionej w wystąpieniu Rzecznika Praw Dziecka z 24 października 2017 r. - informuje rzecznik.

Dlatego RPD wystąpił do nowego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o przekazanie aktualnej informacji nt. prac nad zmianą przepisów i wskazanie, czy odbyła się konferencja uzgodnieniowa dotycząca tego projektu.

Zgodnie z deklaracjami resortu problem miał zostać poddany szerszej analizie i omówiony podczas konsultacji toczących się w związku z trwającymi pracami nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz niektórych innych ustaw.

Więcej: www.brpd.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum