×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

RCB: minionej doby znowu trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia04 marca 2018 10:06

Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu; jedna osoba zatruła się śmiertelnie tlenkiem węgla - poinformowało w niedzielę (4 marca) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB: minionej doby znowu trzy osoby zmarły z powodu wychłodzenia organizmu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak powiedziała PAP Bożena Wysocka z RCB, do śmiertelnych przypadków wychłodzenia doszło w Mławie (woj. mazowieckie), w Zawadzie (woj. lubelskie) oraz w Starachowicach (woj. świętokrzyskie).

Oprócz tego jedna osoba zmarła w wyniku zatrucia się tlenkiem węgla. W parterowym budynku wielorodzinnym w Czerwionce-Leszczynach (woj. śląskie) w sobotę po południu znaleziono dwie osoby poszkodowane. Jedna z nich zmarła, druga trafiła do szpitala.

Według danych Komendy Głównej Policji od początku listopada zeszłego roku w wyniku wychłodzenia zmarło 69 osób. Z kolei - według danych Państwowej Straży Pożarnej - z powodu zatrucia tlenkiem węgla od 1 października 2017 r. zmarło 55 osób.

Dzień wcześniej, w sobotę (3 marca), Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) także informowało o trzech osobach zmarłych z powodu wychłodzenia organizmu i jednej osobie, która zatruła się śmiertelnie tlenkiem węgla. Wówczas do śmiertelnych przypadków wychłodzenia doszło w Krakowie, Łodzi i w jednej z miejscowości woj. pomorskiego, do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla - w woj. małopolskim.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie - przypominają.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze