Puławy: badają kolejne próbki z Ukrainy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2009 19:09

Do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach trafiło kolejnych 92 próbek pobranych od Ukraińców z podejrzeniem zakażenia wirusem A/H1N1 - dowiedziała się w piątek (6 listopada) PAP w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa.

W Puławach w czwartek (5 listopada) prowadzono badania 62 próbek. RCB nie informuje o ich wynikach. Są one na bieżąco przekazywane Ukrainie.

Ukraina wyraziła zainteresowanie propozycją Polski, by próbki wirusologiczne pobrane od chorych badane były w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Puławach oraz w tamtejszym Instytucie Weterynaryjnym. Każde z tych laboratoriów może przebadać do 300 próbek dziennie. Ukraina ma otrzymać też od Polski pomoc ekspercką.

109 zmarłych w wyniku pogrypowego zapalenia płuc i 14 ofiar śmiertelnych grypy A/H1N1 to najnowszy bilans epidemii, z którą od tygodnia walczy Ukraina – podał w piątek (6 listopada) główny lekarz sanitarny kraju Ołeksandr Biłowoł.

Łącznie wirusem A/H1N1 zarażone są 32 osoby. Liczba chorujących na grypę i infekcje dróg oddechowych wzrosła do prawie 763 tysięcy. Hospitalizowano prawie 34 tysiące osób.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum