Przystanek Woodstock: rusza akcja edukacyjna dotycząca HIV

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 29 lipca 2015 16:04

30 lipca rusza 21 edycja Przystanku Woodstock. W Kostrzynie nad Odrą powstanie stoisko edukacyjne, na którym uczestnicy imprezy będą mogli porozmawiać oHIV/AIDS, testach wykrywających to zakażenie, czy ryzykownych zachowaniach seksualnych. Organizatorzy szacują, że z działań edukatorów skorzysta 25 tys. osób.

Przystanek Woodstock: rusza akcja edukacyjna dotycząca HIV

W punkcie będzie można otrzymać bezpłatne materiały informacyjne, w tym gadżety, ulotki i plakaty, a także prezerwatywy i lubrykanty.

Głównym celem projektu profilaktyczno-edukacyjnego „Przystanek Woodstock - Przystanek Zdrowie” skierowanego do młodych uczestników festiwalu jest podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznych zachowań seksualnych  i sposobów redukcji ryzyka rozprzestrzeniania się HIV, HBV i HCV.

Akcja jest tym istotniejsza, że według szacunków UNAIDS ponad 50 proc. zakażeń HIV dotyczy osób między 16. a 24. rokiem życia. Środki na realizację projektu pochodzą z grantu przyznanego Towarzystwu Rozwoju Rodziny w Zielonej Górze w konkursie Pozytywnie Otwarci, a ufundowanego przez Gilead Sciences Poland.

Przystanek Woodstock rozpoczyna się 30 lipca i potrwa do 1 sierpnia. Punkt edukacyjny będzie już otwarty dzień przed festiwalem, czyli 29 lipca oraz we wszystkie dni trwania imprezy przez 8 godzin dziennie. Oprócz TRR z Zielonej Góry w projekt zaangażowała się organizacja pozarządowa z Warszawy - Stowarzyszenie Program Stacja.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum