Przy hospicjum rusza Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych

Autor: oprac. IB • Źródło: mat.pras., Rynek Zdrowia10 grudnia 2022 09:45

Pszczyńskie hospicjum otwiera Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych. Oficjalne oddanie budynku do użytku zaplanowano na 15 grudnia.

Przy hospicjum rusza Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych
Seniorzy będą mogli liczyć na opiekę medyczną Fot. Shutterstock
  • Pszczyńskie hospicjum otwiera Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych. Oficjalne oddanie budynku do użytku zaplanowano na 15 grudnia
  • Dom będzie miejscem dla chorych wymagających pomocy w codziennych czynnościach, którzy mają jeszcze możliwość przemieszczania się o własnych siłach i mogą przebywać poza swoim mieszkaniem
  • Chorzy otrzymają opiekę zdrowotną pomoc psychologiczną i fizjoterapeutyczną, a ich najbliżsi będą mieli więcej czasu na swoje obowiązki rodzinne i zawodowe

Dom jest częścią kompleksu hospicyjno-opiekuńczego

Jak informuje hospicjum, budynek, w którym będzie działał ośrodek, jest częścią kompleksu hospicyjno-opiekuńczego Dom Ojca Pio. Oprócz miejsca dla seniorów w obiekcie znajduje się także przychodnia paliatywna, hospicjum domowe i siedziba stowarzyszenia.

Budynek został wzniesiony, wykończony i całkowicie wyposażony w ciągu siedmiu lat. Równolegle z budową hospicjum rozwijało swoją pracę i obejmowało opieką coraz więcej osób zgłaszających się z chorobami nowotworowymi.

W tym czasie rozpoczęło także nową działalność, oferując usługi opiekuńcze dla osób niesamodzielnych, wymagających pomocy w codziennych czynnościach, w ich miejscach zamieszkania. Dzięki środkom, które hospicjum uzyskało w drodze konkursowej na projekty dofinansowane z Unii Europejskiej, chorzy mieli zapewnione wizyty lekarskie, pielęgniarskie, fizjoterapeutyczne, psychologiczne i opiekuńcze całkowicie bezpłatnie.

Samotność i brak dostępu do usług medycznych są najczęstszymi problemami seniorów

Hospicjum wyjaśnia, że Dom Dziennej Opieki dla Osób Starszych będzie miejscem dla chorych wymagających pomocy w codziennych czynnościach, które mają jeszcze możliwość przemieszczania się o własnych siłach i mogą przebywać poza swoim mieszkaniem. W nowym miejscu hospicjum zapewni im opiekę i zajęcia, tak, aby poprawić ich stan zdrowia i komfort życia, rozwijać zainteresowania i umożliwiać kontakty z innymi ludźmi - samotność i brak dostępu do usług medycznych są najczęstszymi problemami seniorów i ich rodzin.

Prowadzony przez hospicjum Dom będzie miejscem opieki zdrowotnej, pomocy psychologicznej i fizjoterapeutycznej, by chorzy czuli się lepiej, a ich najbliżsi mieli więcej czasu na swoje obowiązki rodzinne czy zawodowe.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum