Przeprowadzili przesiewowe badania słuchu u dzieci w Afryce Zachodniej

Autor: whc.ifps.org.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2014 17:23

Przedstawiciele Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach przeprowadzili pilotażowe przesiewowe badania słuchu u dzieci w wybranych szkołach w Afryce Zachodniej. Otrzymane wyniki ujawniły wyższy odsetek dzieci z zaburzeniami słuchu niż w innych krajach świata. Dzieci mają zostać objęte opieką otolaryngologiczną przez miejscowych lekarzy.

Przeprowadzili przesiewowe badania słuchu u dzieci w Afryce Zachodniej

Pracownicy Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach zostali zaproszeni przez przedstawicieli rządu Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy przy okazji odbywającego się w 2013 r. w Warszawie Szczytu Klimatycznego COP-19 odwiedzili Kajetany.

Pilotażowe przesiewowe badania słuchu u dzieci szkolnych są kontynuacją działań podjętych podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Uzgodniono wówczas, że Instytut koordynował będzie jeden z priorytetów Ministerstwa Zdrowia. Został on przyjęty przez ministrów zdrowia krajów członkowskich w Konkluzji Rady UE i dotyczył wczesnego wykrywania i leczenia zaburzeń komunikacyjnych u dzieci, w tym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii i narzędzi e-zdrowia.

Uczestniczący w delegacji polscy lekarze poproszeniu zostali również o konsultacje w szpitalu kilku bardzo trudnych przypadków otolaryngologicznych.

Wyniki pilotażowego programu oraz osiągnięcia Światowego Centrum Słuchu IFPS i stosowane w nim podczas operacji poprawiających słuch procedury chirurgiczne, zaprezentowane zostały na specjalnie zorganizowanej polsko-senegalskiej konferencji otorynolaryngologicznej, w której udział wzięło ponad 60 specjalistów z Dakaru i innych miast.

Reprezentacja Centrum wzięła również udział w konferencji medycznej zorganizowanej przez Towarzystwo Otorynolaryngologiczne Wybrzeża Kości Słoniowej (SIORL), Uniwersytet Cocody oraz Szpital Uniwersytecki Yopougon w Abidżanie.

Więcej: www. whc.ifps.org.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum