Przemyśl: walczą o dyspozytornię pogotowia ratunkowego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 17 września 2011 16:01

Związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu ślą apele do ministra zdrowia i parlamentarzystów, a społeczny komitet zbiera podpisy pod petycją w obronie dyspozytorni pogotowia.

Przemyśl: walczą o dyspozytornię pogotowia ratunkowego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak przypomina Gazeta Wyborcza, spór o dyspozytornię w Przemyślu rozpoczął się, gdy okazało się, że w nowym systemie powiadamiania ratunkowego zmieni się liczba dyspozytorni w województwie: dwadzieścia cztery działające obecnie jednostki zastąpią dwa Centra Powiadamiania Ratunkowego w Rzeszowie i w Krośnie oraz dwa stanowiska dyspozytora medycznego: w Mielcu i Sanoku. Wcześniejsze plany zakładały, że na Podkarpaciu będzie siedem dyspozytorni, w tym w Przemyślu.

Tymczasem dyspozytornia w Przemyślu "wypadła" z systemu m.in. z powodu wielkości kwoty niezbędnej do zainwestowania w jej modernizację. Wybrano zatem Sanok, który ma dobre warunki lokalowe oraz bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a ponadto znajduje się pośrodku rejonu.

Związkowcy z Przemyśla nie zgadzają się z tymi argumentami i apelują do parlamentarzystów i Ministerstwa Zdrowia o powrót do wcześniejszych planów.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze